בית אבות נוף עכו

בית אבות נוף עכו

בקרבת חוף הים, מוקף בדשא ופרחים על שטח גדול ובמקום שקט, שוכן בית אבות נוף עכו הנותן מענה משולב לאוכלוסיית תשושים, סיעודיים ותשושי נפש. בית האבות משרת את אוכלוסיית עכו, כרמיאל, נהריה, קריות וכל אזור הצפון.

בית אבות "נוף עכו" הוקם בשנת 1978 כמרכז אזורי לקשישים על מנת להעניק פתרונות אשפוז בתחום שירותי הסיעוד, לקשישים הזקוקים לסעד ולטיפול פיזי מוגן, אותו הם אינם מסוגלים לקבל עוד בביתם. בשנת 2009 עבר המרכז לניהול ע"י רשת "נוף", שהשקיעה בשדרוג המקום.

לכל מחלקה חדר אוכל ותעסוקה. בנוסף יש בבית: אולם יום לאירועים, קפיטריה, מכון פיזיותרפיה, אולמות לתעסוקה ולמלאכה, יועצים רפואיים מקצועיים מיוחדים (כגון פסיכיאטריה, עור, עיניים), מספרה, מכבסה, בית כנסת, גן בוטאני, מדשאות וספרייה. האוכל מבושל במקום בליווי דיאטנית צמוד המתאימה אותו לצרכים של כל דייר.

שירותי בית אבות נוף עכו

בזכות הטיפול – השגחה רפואית 24 שעות ביממה

מאחר שהמרכז הינו ישות עצמאית המרכז מעסיק הוא מחזיק בארבעה רופאי בית אשר נמצאים בו. המרכז מעסיק ארבעה רופאי בית אשר ועומדים לרשותו 24 שעות ביממה. רופאי הבית בודקים את דיירי הבית ומעניקים להם את הטיפולים להם הם זקוקים. במקרים דחופים מועברים לטיפול בבית.

בנוסף לרופאי הבית הקבועים ניתן לקבל טיפול ממומחים בגריאטריה, פסיכיאטריה, רופא עיניים , רופא עור ורופא שיניים. לבית צוות אחיות ותיקות מוסמכות ומעשיות, מטפלות ותיקות ומנוסות, עובדות סוציאליות קבועות והכל עם יחס אישי, חם ומבין באווירה משפחתית וכשהצוות מכיר את כל צרכיו ומגבלותיו של הדייר.

חדר לגירוי רב חושי (סנוזלן)

הסנוזלן הינו חלק ממרחב טיפולי המאפשר למצוא איזון בין רגיעה לפעילות, בתוך סביבה מותאמת ובטוחה. ייחוד החדר הוא במגוון אמצעי הגירוי, העובדים על 5 החושים, ומותאמים לכל דייר לפי שיקול דעתה המקצועי של המרפאה בעיסוק. החדר מרגיע אנשים הסובלים ממצבי לחץ וחרדה, ומגרה אנשים עם בעיות זיכרון ובעיות בפעולות מוטוריות, ובכך מאט את התדרדרות מצבם.

 סדר יום ופעילויות בבית האבות בעכו

סדר יומו של דייר המרכז מורכב מטיפולים רפואיים שונים, מהאפשרות לעסוק במלאכות יד מגוונות ומהיכולת לבלות זמן איכותי עם שאר דיירי המרכז. סדר היום במוסד קבוע והדיירים נמצאים מחוץ לחדר בשעות הבוקר ואחה"צ. סדר היום כולל:

– פיזיותרפיה.
– בעיקר פעילות משמרת לדיירי מחלקות שונות.
– ריפוי בעיסוק הכולל עבודה אינדיווידואלית, קבוצתית, חדר סנוזלנד.
– תעסוקה פעילות המתקיימת על בסיס מחלקתי הכוללת בין היתר, פעילות בתחומי עיסת נייר, סריגה, הדבקה, צביעה. בנוסף פעילות בתחומי גירוי חושים כמו משחקי חשיבה, פזלים, – עבודת גינון ועוד.
– פעילות מוזיקלית.
– פעילות עם חיות
– ליטוף חיות מחמד.
– פעילות מועדון, מיועד בעיקר למחלקות תשושים ותשושי נפש.
– אקטואליה במחלקות לתשושים.
– חגיגות ימי הולדת.
– טיולי דיירים.

בנוסף מתקיימות פעילויות סביב החגים ואירועים נוספים כגון: הצגות, קונצרטים וכדומה.

– הרמת כוסית לראש השנה בכל אחת מהמחלקות.
– חג סוכות נחוג בסוכה הנבנית בחצר הבית, כאשר דיירי כל המחלקות מגיעות על פי ימים ושעות שנקבעות מראש.
– חג חנוכה- נחוג בכל מחלקה בנפרד. פתיחת בזאר שנתי מהווה אירוע מרכזי לחנוכה בו רב העיר מדליק נרות חנוכה עם אחד הדיירים השנה בחלק האומנותי של הערב הופיעו תלמידי קונסרבטוריון עכו ששרו וניגנו בכלי נשיפה.

מה נוכל להציע ליקירכם?

מדובר באחד מבין בתי האבות המובילים בצפון. החדרים מרווחים וחדישים, ומצוידים בקו טלפון, מקלחת ושירותים צמודים. חדר האוכל המטופח משמש אכסניה נאותה לתפריט הטעים והכשר: התפריט מפוקח ע"י דיאטנית, וכל דייר בעל צרכים תזונתיים מיוחדים מקבל מענה הולם. נוף עכו ערוך לתת גם שירותים נלווים כגון מכבסה, טיטולים ומספרה ללא תוספת תשלום.

קשר הדוק עם הקהילה

אזורי הפעילות תוכננו במחשבה על הדייר הסיעודי, והם רוחשי פעילות במשך היום: אם זה בקבוצות, משחקי חברה, מלאכת יד ועוד. בנוף עכו אנו שומרים על קשר עם הקהילה – קשר שחשוב לדיירים, ולא פחות מכך למתנדבים , קשישים, נוער וילדי בית הספר שבאים לבקרם. בית אבות נוף עכו פועל ברישוי ופיקוח משרדי הבריאות והרווחה. החניה מצויה בשפע, והמשפחה והחברים מוזמנים לבקר תמיד.

לצפייה בתמונות מאירועי נוף עכו
קראו את מכתבי התודה שקיבלנו

קראו עוד: בית אבות בקריות
קראו עוד: בית אבות בחיפה

תמונות מבית אבות נוף עכו

שם מלא

דואר אלקטרוני

טלפון