בתי אבות לנכי נפש

רשת נוף מציעה שני בתי אבות המתאימים לקשישים המוגדרים כנכי נפש או נפגעי נפש. מדובר בנוף החורש בקרית טבעון ונוף עכו. יש לציין כי קשיש נכה נפש הוא קשיש עצמאי או תשוש, הסובל מבעיות פסיכיאטריות, אך אינו מסכן את עצמו או את הסובבים אותו.

בית אבות נוף החורש הוא בית אבות פסטוראלי בלב ירק וגינות. בית ההורים מרוחק רק כחצי שעה מחיפה ויש בו לא רק מחלקה של קשישים נכי נפש אלא גם עצמאים ותשושים. בצוות המטפל במסגרת בית אבות לנכי נפש של רשת נוף תמצאו רופאים ואחיות גריאטריים ופסיכיאטרים צמודים, צוות אחיות ומטפלות הנמצאות במקום 24 שעות ביממה, מדריכי תעסוקה, עובדים סוציאלים, פיזיותרפיסטים ומגוון מטפלים מסורים ואיכותיים. מעוניינים לברר לגבי דיור מוגן לנפגעי נפש או בית לנכי נפש? צרו קשר לקבלת ייעוץ אישי ומקצועי.

סיוע כספי לנכי נפש

במימון הרווחה במידה והגיע דרך הקהילה ובלבד שלא עבר אישפוזים ארוכים במהלך 12 חודשים שקדמו להפנייתו. תהליך בקשת העזרה מהרשויות מלווה ע"י עובדי הרשת.

מתאים גם לקשישים נכי נפש. נוף החורש

מתאים גם לקשישים נכי נפש. נוף החורש

תהליך קבלת סיוע או מימון רווחה הוא בדרך כלל תהליך בירוקרטי סבוך שעלול לקחת זמן והמון אנרגיה. ליווי מקצועי של עובדי הרשת בתהליך יסיע לזרז אותו ויקל עליכם משמעותית.

למי מתאים בית אבות לנכי נפש?

במקרים בהם יש הסתברות להתפרצויות, בדרך כלל לא ניתן לחזות מראש מתי הן תגענה ובכדי לאפשר לאדם את התמיכה הנדרשת היא צריכה להיות זמינה לו בכל רגע נתון. בית אבות מספק את התנאים האופטימליים לתמיכה בנכי נפש, תוך שהוא מספק רמת ואיכות חיים גבוהה, טיפול רפואי מסביב לשעון וחמלה אנושית שחיונית כל כך להמשך תפקודו במסגרת קהילתית פתוחה.

מי מוגדר כקשיש נכה נפש?

כאשר מדובר על קשישים נכי נפש או נפגעי נפש, ישנה התייחסות לצלילות דעת ולבריאות פיזית טובה, אך לנטייה הקיימת להתפרצויות של מחלות נפש שונות. נקודת ההנחה היא שאין סכנה ברורה ומיידית לבריאות של קשישים אלו, או לסביבה אך יש צורך באיזון תרופתי להתפרצויות.

כיצד ניתן למנוע או להתמודד עם התפרצויות אלה?

אף פעם אין לדעת מתי תהיה התפרצות שכזאת, לכן ההנחה היא שהתפרצות יכולה לקרות בכל רגע ורגע, לכן מי שסובב את הקשיש המדובר חייב להיות מוכן לכך כל הזמן. כאשר הקשיש נמצא בבית שלו, קשה מאד עד בלתי אפשרי לעקוב אחר מצבו ויש צורך בעצם להימצא עימו 24 שעות ביממה.

מה מומלץ עבור קשישים המוגדרים כנכי נפש?

על מנת שיוכלו להיות בהשגחה מקצועית בליווי פסיכיאטר, מומלץ להעביר את הקשישים למגורי קבע בבית הורים הערוך ומותאם לטיפול בקשישים המוגדרים כך. באופן זה תהיה עליהם השגחה כל הזמן והם יקבלו טיפול באופן מהיר ומיידי עם זיהוי הסימנים הראשונים של ההתפרצות.

מה חשוב לוודא כאשר מחפשים בית הורים?

הטיפול בקשישים נכי נפש חייב להיות עדין, מתחשב ומלא חמלה. בנוסף, ובעצם באותה רמת חשיבות – צריך בית ההורים לספק עבור הקשיש רמת חיים ואיכות חיים גבוהות על מנת שירגיש שהוא נמצא במקום שבו הוא אהוב, שדואגים לבריאותו, אין הוא צריך לחשוש מדבר ויכול להשתלב עם הקשישים שסביבו.

ומה לגבי עצמאותו של הקשיש?

כאמור, כאשר קשיש מוגדר כנכה נפש אין בעצם התייחסות למצב בריאותו הפיזי ולכן הקשיש יכול להיות עצמאי לחלוטין, בעל דעה ותודעה צלולה אך עדיין בעל נטייה להתפרצויות אלה שבהן טמונה הסכנה שלו כלפי עצמו ו/או כלפי הסובבים אותו ולמניעת תופעות אלו פועל צוות מקצועי שהוכשר לכך. מחפשים בית אבות לנכי נפש או דיור מוגן לנפגעי נפש? צרו קשר לקבלת ייעוץ מקצועי ומתאים.

קראו עוד: בית אבות לתשושי נפש
קראו עוד: בית אבות סיעודי