בתי אבות סיעודיים

רשת נוף בתי אבות מספקת מענה מקיף לקשישים המוגדרים סיעודיים, הכולל תנאים סיעודיים ברמה הגבוהה ביותר, לצד בית חם ומסגרת תומכת. המשיכו לקרוא אודות בית אבות סיעודי ברשת נוף ובדקו את הבתים השונים שלנו ברשת, שמותאמים לטיפול בקשיש המוגדר סיעודי.

אז מי הוא קשיש סיעודי?
קשיש המרותק לכסא גלגלים או הולך בתמיכה קבועה של מטפל, אינו שולט בצרכים, זקוק לעזרה בכל פעולות היום. יתכן והוא צלול או דמנטי.

בתי אבות סיעודיים ברשת נוף

ברשת בתי אבות נוף תמצאו מגוון בתי אבות סיעודיים, בחיפה בקריות ובצפון, כגון בית אבות נוף החורש בטבעון, נוף עכו, נוף צפת ונוף הגפן.

בתי האבות של רשת נוף נעימים לשהות ויש בהם אווירה ביתית וצוות רפואי חם ומסור שמטפל ומשגיח בנאמנות ובתשומת לב רבה על יקירכם בכול שעות היממה. הצוות מכיל מגוון מטפלות ומטפלים, אחיות ורופאים וצוות סוציאלי. הקשישים הסיעודיים מקבלים עזרה צמודה ואישית בכול פעולה ובכול צורך אשר מתעורר אצלם.

נוף טבעון

נוף צפת

נוף הגפן

נוף עכו

סיוע כספי לבית אבות סיעודי

במידה ומגיע, מימון מוגבל של משרד הבריאות עפ"י הכנסות הקשיש ובהשתתפות עצמית שמשולמת למשרד הבריאות. תהליך בקשת הסיוע הכספי מהרשויות מלווה ע"י עובדי הרשת.

המדינה לוקחת חלק במימון מגורים במסגרת בית אבות, במקרים מסויימים על בסיס קריטריונים ספציפיים כפי שהם הוגדרו מראש. רשת בתי האבות נוף מסייעת לדייריה ובני משפחתם להתנהל מול הרשויות בכדי לאפשר להם לקבל את הסיוע המגיע להם, במקרים שהוא מגיע, התהליך קצר ויעיל יותר.

מי זקוק לבתי אבות סיעודיים?

אווירה ביתית ונעימה. בתי אבות סיעודיים ברשת נוף

אווירה ביתית ונעימה. בתי אבות סיעודיים ברשת נוף

מצב סיעודי מחייב תמיכה צמודה וטיפול רפואי צמוד, מה שכמעט בלתי אפשרי לקבל במסגרת הבייתית. גם פתרון של מטפל ואחות צמודים לא יעניקו את כל השירות הרפואי המקיף שנדרש לאדם במצב סיעודי, בין אם תודעתו צלולה ועל אחת כמה וכמה במקרים שבהם היא לא. בית אבות סיעודי מספק את הסביבה האופטימלית לטיפול במצב סיעודי באופן שמשפר את איכות חייו של הדייר וכך גם של כל בני משפחתו.

מי נחשב קשיש סיעודי?
קשיש נחשב לסיעודי כאשר אינו יכול לבצע בעצמו את פעולות השגרה היומיומיות, הוא מרותק לכיסא גלגלים, דרוש לו טיפול רפואי צמוד והשגחה מתמדת של אנשי מקצוע. מיותר לציין שסיוע וליווי שכאלה קשה ביותר, עד בלתי אפשרי, לקבל בביתו של הקשיש.

האם יש השפעה למצבו המנטלי ו/או הפסיכולוגי?
קשיש המוגדר כסיעודי יכול להיות צלול בדעתו או שלו. מה שקובע בסופו של דבר על ההגדרה כסיעודי הוא המצב הסיעודי והאם הקשיש מסוגל לבצע פעולות פשוטות בעצמו או שלא. על מנת להקל על המצב שלו, מומלץ לו להיות 24 שעות ביממה במקום שיודע כיצד לטפל בו ולשמור על בריאותו.

מדוע מומלץ לקשיש סיעודי לעבור להתגורר בבית הורים?
בית הורים המתמחה בטיפול וליווי צמוד של קשישים סיעודיים מעסיק את כל הצוות הרפואי שדרוש לכל מצב. אנשי צוות מסורים אלה נמצאים בבית ההורים 24 שעות ביממה, כולל סופי שבוע וחגים ובכך ניתן מענה שלם וכולל בכל מצב ובכל שעה.

כיצד משפיע המעבר לבית הורים על בני המשפחה?
עבור בני המשפחה הקרובים של הקשיש הסיעודי מדובר בהתחלה במצב משברי שמתחלף בהקלה של ממש ובשקט נפשי גדול. הם יכולים לישון בשקט ולהיות סמוכים ובטוחים שהאדם האהוב שלהם נמצא תחת השגחה מתמדת ולא ייווצר מצב שבו הוא זקוק לעזרה, טיפול או סיוע רפואיים מיידיים ולא מקבל אותם.

איזה יתרון נוסף יש למעבר לבית הורים?
כאשר ישנם דיירים נוספים בבית ההורים המוגדרים כסיעודיים – הקשיש הסיעודי יכול למצוא אנשים נוספים במצבו ואם מדובר בקשיש צלול בדעתו הוא יכול לחבור אל אנשים אלה ולהרגיש בנוח יותר בחברתם.

לסיכום:
אין ויכוח על כך שהטיפול באדם הקשיש הסיעודי עדיף שיהיה בבית אך אם הבית לא יכול לטפל וכורח המציאות הוא למצוא מקום הקולט לשורותיו קשישים סיעודיים ויכול לתת מענה למצב שלהם בכל שעות היממה ובכל ימות השנה.

קראו עוד: בית אבות לתשושים
קראו עוד: בית אבות לתשושי נפש