בתי אבות לתשושים

למי מתאים בית אבות לתשושים? ובכן, ראשית נגדיר מי הוא קשיש תשוש? קשיש המתקשה בתפקוד חיי היום יום, זקוק לעזרה בהלבשה, רחצה, הליכה לשרותים, שליטה חלקית, מתהלך עם מקל או הליכון, מתמצא בזמן ובמקום ולעתים בעיות זיכרון.

בית אבות לתשושים ברשת נוף

ברשת בתי אבות רשת נוף תמצאו 5 בתי אבות הערוכים לטפל בקשישים תשושים: בתי האבות נוף טבעון, נוף החורש, נוף צפת, נוף טבריה ונוף עכו.

בכל בתי אבות לתשושים של רשת נוף תמצאו צוות רפואי מסור ואוהב אשר צמוד לשוהים בו בכל שעות היממה. הצוות הרפואי של בית האבות כולל מטפלות מנוסות בעבודה עם קשישים תשושים שעובדות במסירות והשקעה עם אחיות ורופאים, כמו כן מדריכות תעסוקה ועובדים סוציאליים מסורים.

נוף צפת

נוף טבעון

נוף עכו

נוף החורש

סיוע כספי לתשושים

במידה ומגיע, באמצעות משרד הרווחה והשתתפות עצמית המועברת למשרד הרווחה. תהליך בקשת העזרה מהרשויות מלווה ע"י עובדי הרשת. תהליכים בירוקרטיים יכולים להיות ארוכים וסבוכים, כידוע, וזאת בדיוק הסיבה שבגינה, אנחנו ברשת מלווים את הדיירים שלנו ובני המשפחה שלהם במטרה לסייע להקל על התהליך ולקצר אותו.

בתי אבות לתשושים – מי זקוק להם?

קשיש במצב של תשישות חייב בקבלת סיוע ברמה היום יומית, למעשה במרבית המקרים, כפי שניתן לראות, ביצוע הפעולות הבסיסיות ביותר אינו מתאפשר כתוצאה מהמצב. במקרה כזה גם בני המשפחה המסורים ביותר לא יוכלו לעמוד בכובד הנטל, ואין סיבה שיצטרכו לעשות כן, יש חשיבות רבה לצוות מקצועי, ותיק ואחראי.

בית אבות נוף החורש. בית אבות לתשושים

בית אבות נוף החורש. בית אבות לתשושים

בית אבות לתשושים מספק את הסביבה המושלמת לאדם במצב זה, שכן הוא מספק מערכת תמיכה מסביב לשעון, במשך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, מה שמבטיח כי ישנה עזרה וסיוע בכל רגע נתון.

מתי אנשים בגיל השלישי נחשבים לתשושים?

מצב של תשישות מתייחס למצבו הפיזי של אדם, המתקשה לבצע את הפעולות היומיומיות והשגרתיות, כגון לבוש, מקלחת, והכנת אוכל. בנוסף, יכול להתהלך בעזרת מקל או הליכון.

האם אין די בהשגחה של בני המשפחה הקרובים?
כאשר מדובר בפעולות יומיומיות המבוצעות כחלק משגרת יום רגילה של הקשיש, מדובר בעצם בהימצאות צמודה של 24 שעות ביממה במשך 7 ימים בשבוע. גם בני משפחה שאין להם לוח זמנים צפוף עלולים למצוא עצמם כבולים לעניין זה ולא לכל אחד זה מתאים.

האם יש צורך בסיוע אמיתי ומוחשי?
בהחלט כן! קשישים המוגדרים כתשושים בדרך כלל יגיעו אל בית הורים כשהם מלווים בצוות מקצועי המסייע להם בכל פעולות היומיום הרגילות שהם מבצעים וצוות זה עומד לרשותם כל הזמן, גם בשעות הלילה.

בית אבות לתשושים בצפת

בית אבות לתשושים בצפת

מה היתרון של מעבר לבית הורים בחברת העובד הצמוד?
ישנו יתרון עצום בכך שהאדם, ביחד עם העובד הצמוד שלו נמצאים תחת השגחה מתמדת של אנשי הצוות בבית ההורים. במידה ונדרשת עזרה דחופה כלשהי, יכול העובד להזעיק עזרה באופן מיידי מאנשי מקצוע הנמצאים במקום לאורך היממה כולה.

לסיכום:
אין ספק שהמקום המושלם עבור קשישים תשושים שאינם יכולים להסתדר במסגרת הנוכחית הוא בית הורים, שם הם מקבלים את המענה לכל הצרכים שלהם על בסיס יומיומי וקבוע. אנשי הצוות המסורים בבית ההורים יידעו מתי יש צורך בעדכון בני המשפחה של הקשיש ויידעו תמיד לתת עדכון בנוגע למצבו.

קראו עוד: בית אבות לתשושי נפש
קראו עוד: בית אבות סיעודי