בית אבות | בתי אבות מרגוע לפרטים חייגו עכשיו 077-667-0285

אסתטיקה בגיל מבוגר – לא במחיר בריאותכם

By אוקטובר 16, 2017 Uncategorized No Comments

בעוד אנו מזדקנים אנו מפתחים מחלות רבות יותר, אך אין שום סיבה למנוע מנשים בריאות את ההזדמנות לעשות ניתוח הרמת חזה. למרות שיש לא מעט מקרים של ניתוחי שחזור שד דו-צדדי עבור נשים בשנות ה-80 לחייהן, הגדלת חזה זה אולי קצת מוגזם. אבל הרמת חזה הוא ניתוח שיקום אסתטי בטבעו ולכן ניתן לסווגו לפי אותו מפתח של ניתוח שיקומי. בסופו של דבר הסיבה היחידה שבאמת חשובה כששוקלים אם לעשות או לא לעשות ניתוח הרמת שדיים זה מצב הבריאות של המטופלת שאותו יש לברר ולוודא מול רופא מוסמך.

גם בגיל מבוגר חשוב לשמור על אנרגיה גבוהה וחיים של חיוניות. זה לא אומר שניתוח פלסטי הוא הפתרון לכך. אבל אם זה משהו שאדם מבוגר החליט שהוא מעוניין לעשות. מי אנחנו שנטיל דופי בשיקול דעתו.

למעשה, נשים מבוגרות בארה”ב עושות הגדלת חזה ושמחות בחלקן ואף חוזרות לעשות הרמת פנים, הרמת המצח, ניתוחי עפעפיים ועיבוי שומן. “אחרי ככלות הכל, עם גוף כזה, אני צריכה שיהיה לי פרצוף שיתאים לזה” אמרה בת 86 באיזה פורום שנכנסתי אליו. עם זאת אני מאמין, שנעורים בלב ובריאות גופנית הם הקריטריונים שעושים את ההבדל.

הרמת חזה - אפשרויות אסתטיקה בגיל מבוגר

כל עוד אישה בריאה ולא היו סיכונים רפואיים גדולים הרמת חזה ניתן לבצע כמעט בכל גיל בהינתן הסכמת רופא. בריאות פיזיולוגית חשובה יותר מגיל הכרונולוגיה. יש לראות מנתח פלסטי מוסמך להתייעצות ולברר אם יש לך סיכונים  רלוונטיים לפני הניתוח, למשל עודף משקל. אין להמעיט בצורך של התייעצות רפואית לפני ניתוח הרמת חזה, כדי לוודא שאת במצב בריאותי טוב די הצורך.

גיל לבד הוא לא מספיק כדי לפסול הליך כירורגי. ישנם מספר מחלות ובעיות רפואיות התורמות לסיכון גבוה יותר במהלך כל הליך כירורגי כולל זיהומים, סיבוכים בפצע, ריפוי פצעים מאוחרים, דימום, סיכוני הרדמה ועוד. גורמים כגון סוכרת, יתר לחץ דם, מחלת עורקים כליליים, בעיות לב, בעיות ריאה, וכו ‘הם נפוצים יותר בקרב קשישים. עם זאת, אם את בריאה, את בהחלט יכולה עדיין להיות מועמדת להליך כירורגי. אם מצוקות שלך או הרצונות שלך גדולים מספיק כדי לשקול אפשרות כירורגית, כדאי אולי לחפש התייעצות עם מנתח פלסטי מומחה להרמת חזה, או ניתוח שיקומי, על מנת לדון בתלונות שלך ולהבין את האפשרויות כמו גם סיכונים היתרונות של ההליך.

את צריכה לקבל אישור רפואי מרופא המשפחה שלך כי את נמצאת בקבוצת סיכון. בהליכים שיקומיים או אסתטיים, המנתח שלך עשוי לרצות להביא אותך למצב בריאותי סביר לפני ביצוע הניתוח. כמו כן, כדאי לדון עם רופא מרדים על ניטור תקין ותרופות שיש להתחשב בהן בהתייחס לתרופות שאת נוטלת. הליך זה חייב להיות בטוח מאוד בשבילך! התוצאה של הרמת חזה, טובה ככל שתהיה לא מצדיקה את סיכון חייך.

לייעוץ והעמקה בנושא מומלץ לפנות לדר’ נועם חי – סמכות רפואית בכירה בתחום הפלסטיקה בישראל.

Leave a Reply