בית אבות | בתי אבות מרגוע לפרטים חייגו עכשיו 077-667-0285

שיניים תותבות קבועות לנוחות דנטלית

By נובמבר 29, 2017 Uncategorized No Comments

אובדן שיניים בחלל הפה עלול להתרחש עקב סיבות רבות: החל ממחלות חניכיים, מחלת העששת ועד לתאונות או טראומות נפשיות עמוקות שעלולות לגרום לנפילת שיניים ואובדנן. שיניים חסרות בחלל הפה הן לא רק מפגע אסתטי אלא גם פוגעות בבריאות ומשבשות את יכולת הלעיסה, העיכול והדיבור. וזה עוד לפני שהזכרנו את הפגיעה החריפה בביטחון העצמי.

רפואת שיניים מתקדמת

בעת השהות בבית האבות אין צורך לסבול מאובדן שיניים ובקלות רבה אפשר למצוא את הפתרון המתאים בכדי שנוכל להמשיך וליהנות מנוחות דנטלית גם כדיירים בבית אבות.

למזלנו הרב רפואת השיניים מעניקה היום מגוון פתרונות בכדי לסייע לנו להתמודד עם המצב בצורה המקצועית ביותר. מלבד השתלים הדנטלים ומערכת השיניים התותבות שכולנו מכירים, עוד מימי הסבא והסבתא שלנו, אחת השיטות המבוקשות ביותר בתחום שיקום השיניים היא שיניים תותבות קבועות.

שיניים תותבות לדיירי בית אבות

שיניים תותבות קבועות לאיכות חיים ונוחות

שינים תותבות הן פרוטזות המורכבות על חלל הפה חסר השיניים. התותבות עשויות להחליף את כל מערכת השיניים או רק את חלקה בהתאם למצב השיניים, מצבו הבריאותי של המטופל והמלצת הרופא. ישנם סוגים שונים של מערכות שיניים תותבות דנטאליות: שיניים תותבות קבועות, שיניים תותבות זמניות ותותבות חלקיות נשלפות הנצמדות לשיניים הסמוכות באמצעות תופסנים.

ישנן מערכות של שיניים תותבות קבועות המיועדות לחלק ספציפי בחלל הפה ומחפות על מחסור בשן אחת או שתיים. התותבת הקבועות מורכבת על שתי שיניים בריאות משני צידי המרווח וכוללת חלק תלוי מרכזי. כמו כן, התותבת החלקית מחייבת הכנת שתי שיניים תומכות אותן יש לשייף על מנת להרכיב את התותבת החלקית הקבועה. חשוב לציין כי זוהי מערכת המיוצרת במעבדה בהתאמה מלאה לפיו של המטופל.

למה שיניים תותבות קבועות?

שיניים תותבות קבועות עשויות מחומר פלסטי קשיח המדמה חרסינה ומעניק למשתמש תחושה של שיניים אמיתיות ובזכותן הוא יכול בהדרגה לחזור לאכול וללעוס כמו בעבר, להחזיר לעצמו את הביטחון בדיבור ואף לחייך – כן בדיוק מה שהוא היה יכול לעשות עם השיניים הטבעיות שלו. החלק הנוסף במערכת השיניים התותבות הקבועות עשוי מחומר אקרילי רך המדמה את מראה החניכיים ונותן למשתמש תחושה נעימה יותר במהלך היום יום.

שיניים תותבות קבועות נועדו להחליף באופן מלא ולאורך זמן  את מערכת השיניים הטבעיות שקימות בחלל הפה. השיניים התותבות הקבועות הן פתרון נוח, קל וזמין לכל כיס ואף נחשבות לטובת יותר מהשיניים הנשלפות מבחינת היציבות שהן מעניקות למשתמשים, יכולת שימור העצם והמראה האסטטי של הפה. קיימים מספר סוגים של שיניים תותבות קבועות כגון: גשרי שיניים, כתרים ושתלים דנטאליים. כל אלה עשויים מחומרים עמידים ואיכותיים. כאשר אנו מטפלים בחלל הפה אצל הרופא המתאים עבורנו ומקפידים לשמר את עבודתו ולהגן על היגיינת הפה מערכת השיניים התותבות הקבועות יכולה להחזיק מעמד למשך שנים רבות ולגרום לנו לחייך בבית האבות חיוך גדול של אושר.

Leave a Reply