בית אבות | בתי אבות מרגוע לפרטים חייגו עכשיו 077-667-0285

אסתטיקה בגיל מבוגר – לא במחיר בריאותכם

By | Uncategorized | No Comments

בעוד אנו מזדקנים אנו מפתחים מחלות רבות יותר, אך אין שום סיבה למנוע מנשים בריאות את ההזדמנות לעשות ניתוח הרמת חזה. למרות שיש לא מעט מקרים של ניתוחי שחזור שד דו-צדדי עבור נשים בשנות ה-80 לחייהן, הגדלת חזה זה אולי קצת מוגזם. אבל הרמת חזה הוא ניתוח שיקום אסתטי בטבעו ולכן ניתן לסווגו לפי אותו מפתח של ניתוח שיקומי. בסופו של דבר הסיבה היחידה שבאמת חשובה כששוקלים אם לעשות או לא לעשות ניתוח הרמת שדיים זה מצב הבריאות של המטופלת שאותו יש לברר ולוודא מול רופא מוסמך.

גם בגיל מבוגר חשוב לשמור על אנרגיה גבוהה וחיים של חיוניות. זה לא אומר שניתוח פלסטי הוא הפתרון לכך. אבל אם זה משהו שאדם מבוגר החליט שהוא מעוניין לעשות. מי אנחנו שנטיל דופי בשיקול דעתו.

למעשה, נשים מבוגרות בארה”ב עושות הגדלת חזה ושמחות בחלקן ואף חוזרות לעשות הרמת פנים, הרמת המצח, ניתוחי עפעפיים ועיבוי שומן. “אחרי ככלות הכל, עם גוף כזה, אני צריכה שיהיה לי פרצוף שיתאים לזה” אמרה בת 86 באיזה פורום שנכנסתי אליו. עם זאת אני מאמין, שנעורים בלב ובריאות גופנית הם הקריטריונים שעושים את ההבדל.

הרמת חזה - אפשרויות אסתטיקה בגיל מבוגר

כל עוד אישה בריאה ולא היו סיכונים רפואיים גדולים הרמת חזה ניתן לבצע כמעט בכל גיל בהינתן הסכמת רופא. בריאות פיזיולוגית חשובה יותר מגיל הכרונולוגיה. יש לראות מנתח פלסטי מוסמך להתייעצות ולברר אם יש לך סיכונים  רלוונטיים לפני הניתוח, למשל עודף משקל. אין להמעיט בצורך של התייעצות רפואית לפני ניתוח הרמת חזה, כדי לוודא שאת במצב בריאותי טוב די הצורך.

גיל לבד הוא לא מספיק כדי לפסול הליך כירורגי. ישנם מספר מחלות ובעיות רפואיות התורמות לסיכון גבוה יותר במהלך כל הליך כירורגי כולל זיהומים, סיבוכים בפצע, ריפוי פצעים מאוחרים, דימום, סיכוני הרדמה ועוד. גורמים כגון סוכרת, יתר לחץ דם, מחלת עורקים כליליים, בעיות לב, בעיות ריאה, וכו ‘הם נפוצים יותר בקרב קשישים. עם זאת, אם את בריאה, את בהחלט יכולה עדיין להיות מועמדת להליך כירורגי. אם מצוקות שלך או הרצונות שלך גדולים מספיק כדי לשקול אפשרות כירורגית, כדאי אולי לחפש התייעצות עם מנתח פלסטי מומחה להרמת חזה, או ניתוח שיקומי, על מנת לדון בתלונות שלך ולהבין את האפשרויות כמו גם סיכונים היתרונות של ההליך.

את צריכה לקבל אישור רפואי מרופא המשפחה שלך כי את נמצאת בקבוצת סיכון. בהליכים שיקומיים או אסתטיים, המנתח שלך עשוי לרצות להביא אותך למצב בריאותי סביר לפני ביצוע הניתוח. כמו כן, כדאי לדון עם רופא מרדים על ניטור תקין ותרופות שיש להתחשב בהן בהתייחס לתרופות שאת נוטלת. הליך זה חייב להיות בטוח מאוד בשבילך! התוצאה של הרמת חזה, טובה ככל שתהיה לא מצדיקה את סיכון חייך.

לייעוץ והעמקה בנושא מומלץ לפנות לדר’ נועם חי – סמכות רפואית בכירה בתחום הפלסטיקה בישראל.

שיניים תותבות קבועות לנוחות דנטלית

By | Uncategorized | No Comments

אובדן שיניים בחלל הפה עלול להתרחש עקב סיבות רבות: החל ממחלות חניכיים, מחלת העששת ועד לתאונות או טראומות נפשיות עמוקות שעלולות לגרום לנפילת שיניים ואובדנן. שיניים חסרות בחלל הפה הן לא רק מפגע אסתטי אלא גם פוגעות בבריאות ומשבשות את יכולת הלעיסה, העיכול והדיבור. וזה עוד לפני שהזכרנו את הפגיעה החריפה בביטחון העצמי.

רפואת שיניים מתקדמת

בעת השהות בבית האבות אין צורך לסבול מאובדן שיניים ובקלות רבה אפשר למצוא את הפתרון המתאים בכדי שנוכל להמשיך וליהנות מנוחות דנטלית גם כדיירים בבית אבות.

למזלנו הרב רפואת השיניים מעניקה היום מגוון פתרונות בכדי לסייע לנו להתמודד עם המצב בצורה המקצועית ביותר. מלבד השתלים הדנטלים ומערכת השיניים התותבות שכולנו מכירים, עוד מימי הסבא והסבתא שלנו, אחת השיטות המבוקשות ביותר בתחום שיקום השיניים היא שיניים תותבות קבועות.

שיניים תותבות לדיירי בית אבות

שיניים תותבות קבועות לאיכות חיים ונוחות

שינים תותבות הן פרוטזות המורכבות על חלל הפה חסר השיניים. התותבות עשויות להחליף את כל מערכת השיניים או רק את חלקה בהתאם למצב השיניים, מצבו הבריאותי של המטופל והמלצת הרופא. ישנם סוגים שונים של מערכות שיניים תותבות דנטאליות: שיניים תותבות קבועות, שיניים תותבות זמניות ותותבות חלקיות נשלפות הנצמדות לשיניים הסמוכות באמצעות תופסנים.

ישנן מערכות של שיניים תותבות קבועות המיועדות לחלק ספציפי בחלל הפה ומחפות על מחסור בשן אחת או שתיים. התותבת הקבועות מורכבת על שתי שיניים בריאות משני צידי המרווח וכוללת חלק תלוי מרכזי. כמו כן, התותבת החלקית מחייבת הכנת שתי שיניים תומכות אותן יש לשייף על מנת להרכיב את התותבת החלקית הקבועה. חשוב לציין כי זוהי מערכת המיוצרת במעבדה בהתאמה מלאה לפיו של המטופל.

למה שיניים תותבות קבועות?

שיניים תותבות קבועות עשויות מחומר פלסטי קשיח המדמה חרסינה ומעניק למשתמש תחושה של שיניים אמיתיות ובזכותן הוא יכול בהדרגה לחזור לאכול וללעוס כמו בעבר, להחזיר לעצמו את הביטחון בדיבור ואף לחייך – כן בדיוק מה שהוא היה יכול לעשות עם השיניים הטבעיות שלו. החלק הנוסף במערכת השיניים התותבות הקבועות עשוי מחומר אקרילי רך המדמה את מראה החניכיים ונותן למשתמש תחושה נעימה יותר במהלך היום יום.

שיניים תותבות קבועות נועדו להחליף באופן מלא ולאורך זמן  את מערכת השיניים הטבעיות שקימות בחלל הפה. השיניים התותבות הקבועות הן פתרון נוח, קל וזמין לכל כיס ואף נחשבות לטובת יותר מהשיניים הנשלפות מבחינת היציבות שהן מעניקות למשתמשים, יכולת שימור העצם והמראה האסטטי של הפה. קיימים מספר סוגים של שיניים תותבות קבועות כגון: גשרי שיניים, כתרים ושתלים דנטאליים. כל אלה עשויים מחומרים עמידים ואיכותיים. כאשר אנו מטפלים בחלל הפה אצל הרופא המתאים עבורנו ומקפידים לשמר את עבודתו ולהגן על היגיינת הפה מערכת השיניים התותבות הקבועות יכולה להחזיק מעמד למשך שנים רבות ולגרום לנו לחייך בבית האבות חיוך גדול של אושר.