בית אבות סיעודי

כל מה שרציתם לדעת על בית אבות סיעודי. כאשר בן משפחה קשיש, מגיע למצב בו הוא אינו מסוגל לבצע מטלות פשוטות כמו להתלבש, להתקלח וללכת בצורה יציבה, שאינו מסוגל לשלוט בצרכיו, זה הרגע שבו הוא יצטרך להיכנס לבית הורים בעל תמיכה ומעטפת טיפולית לקשישים סיעודיים. המוסדות המתאימים ביותר לקשישים סיעודיים הם בתי אבות סיעודיים שידאגו לכל צרכיו של הקשיש.

איך מחליטים האם להעביר קשיש לבית אבות סיעודי?

בית אבות סיעודי

מחפשים בית אבות סיעודי? פנו אלינו

ההחלטה להעביר קשישים אל בתי אבות סיעודיים, היא אינה פשוטה, יש לבצע סיור בכמה וכמה בתי אבות, על מנת לבחור את הבית המתאים ביותר עבור צרכיו של הקשיש. יש כיום הרבה בתי אבות סיעודיים בישראל שיכולים להתאים לאוכלוסייה זו של קשישים.

חשוב כי יהיה לכם את המידע הנחוץ לבחירה של בית אבות סיעודי שיתאים להורים הקשישים ושיהיה אף נוח עבורכם, מבחינת תכיפות הביקורים. יש להיות מעורים בכל מה שקורה לקשיש בכל תקופת שהייתו במוסד סיעודי, מה שיקל עליכם גם בקשר עם אנשי הצוות השונים המטפלים בקשיש או בקשישה. ישנו הבדל מהותי בין בית סיעודי, לבין בית אבות לדיור מוגן או בית אבות רגיל שבו שוהים אנשים שהם עצמאיים מבחינת רמת התפקוד והצלילות שלהם.

בתי אבות סיעודיים – בוחרים את הטוב ביותר

בית אבות בטבעון מרשת נוף

בית בטבעון מרשת נוף

כאשר מדובר על קטגוריית הסיעודיים יש לבחור את הטוב ביותר עבור ההורים שהגיעו לגיל השלישי ואינם מסוגלים לתפקד יותר. חשוב כי תבחרו בית בבעלות פרטית ולאט ממשלתית, אך שיהיה להם רישיון ממשרד הבריאות ומשרד הרווחה.

עליכם לברר מי הם אנשי הצוות, כמה מונה סגל העובדים בבתי האבות הסיעודיים, מה מציעים ומעניקים לקשישים הסיעודיים השוהים במסגרת זו, האם הרופאים הם טובים? האם יש רופא שהוא פסיכו גריאטרי המתמחה בקשישים סיעודיים, מהי רמת הטיפול? החדרים? ועוד.

חשיבות של פעילות חברתית בבית אבות סיעודי

חשוב כי תהיה פעילות חברתית ושיוכלו להפעיל את הקשישים כמו פיזיותרפיה, עזרה יום יומית ברחצה, האכלה, תפריט נכון של דיאטה המתאים לצרכיו ומצב בריאותו של הקשיש וכדומה.

ההחלטה להעביר את בן המשפחה הקשיש במצב שהוא סיעודי, אינה החלטה קלה ולכן על מנת שירגיש נוח וטוב, בטוח ומוגן, יש למצוא לו את המוסד הסיעודי ההולם עבורו. אחד מהרבה בתי אבות מוכרים וידועים כאיכותיים ומסורים, הוא נוף אבות, רשת הכוללת מספר סניפים בצפון הארץ – חיפה, צפת, עכו וטבעון.

בית אבות סיעודי ברשת נוף

אם תשכנו את הקשיש או הקשישה ברשת נוף אבות, תוכלו לראות כיצד הוא או היא מטופלים כראוי, תפגשו את הצוות המסור של נוף, תשוחחו עימם וכדאי כי תשאלו את השאלות הרבות שאתם מעוניינים כי תהיינה להם מענה הולם, כמו: סדר היום של הקשישים בבית האבות הסיעודי של רשת הורים "נוף", כיצד מפעילים אותם, מתי יש ביקור רופא, האם האחיות וכוח העזר עובד 24 שעות ביממה?

אם התרשמתם, כדאי שתעברו לשלב הבא והוא לשאול את המשפחות המגיעות לביקור על הטיפול שמעניקים להם, כמה זמן הם כבר שוהים בבית האבות הסיעודי ועוד. כאשר תקבלו את התשובות להן ציפיתן, תוכלו להיות בטוחים כי האב או האם הקשישים, נמצאים תחת ידיים מסורות.

השגחה צמודה עם המומחים והמטפלים של נוף בתי אבות

כאשר הקשיש או הקשישה, נמצאים תחת השגחה של המטפלת הצמודה בביתם הפרטי, אינכם שקטים, במיוחד כאשר האב או האם במצב סיעודי, כדאי כי תורידו מכם דאגות באמצעות דאגה לאב ולאם לטיפול מסור יותר עם צוות מומחים במסגרת של בית אבות סיעודי. כבר מהחזות של הבית, תוכלו להבין אם אכן מדובר בבית אבות איכותי. התרשמו עוד כאן בדף הראשי שלנו: ramattivon.co.il.

יש לבדוק את מספר המטופלים הנמצאים בבתי האבות הסיעודיים בהם תבקרו, על מנת למצוא לאב או לאם מקום הולם להמשך טיפולם. כאשר ישנו טיפול מסור סביב השעון שיתאים להורים, אתם תהיו שקטים יותר. הצוות יהיה עמכם בקשר ויודיע לכם על כל שינוי במצב הבריאות או בהתנהגות של האב או האם.

לגבי העלות של בתי אבות סיעודיים, יש לברר אם מגיעה לכם הנחה או סיוע בגלל הקוד שאומר על מצב בריאותו של האב או האם, כך שתוכלו לזכות בסיוע כספי מטעם המדינה, כאשר מדובר על בתי אבות סיעודיים בבעלות פרטית. חשוב לציין כי אם מדובר בנושא של סיעודי מורכב, יש לקבל את אישור קופות החולים.

קראו עוד: בתי אבות בחיפה
קראו עוד: בית אבות לתשושי נפש

לפרטים נוספים חייגו 077-667-0285 או הזינו את פרטיכם בשדות הבאים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם